Özgeçmişte Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Özgeçmişte Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Öz Geçmişte Fotoğraf Nasıl Olmalı?

Bir Öz geçmiş hazırladınız ki Yeme de yanın da yat.(Referanslar, İş Tecrübesi, Eğitim Bilgileri vs.) Ama fotoğraf ayrıntısını kaçırdınız! İşte o zaman İk uzmanı tarafından bakılmadan geçilebilirsiniz.

Niye mi?

Çünkü; Öz geçmişinizin belki de en can alıcı kısmıdır fotoğraflar. Kişiliğinizi bile yansıtır desek abartmış olmayız aslında.

İk Uzmanı özgeçmişe bakarken ilk baktığı noktadır fotoğraflar ve çokta üzerinde durmazlar, saniyelik bir olaydır yani. Bu kısımda sosyal ağlarda kullandığınız bir resim koyarsanız direkt elenirsiniz.

Sizin için belki bir öz geçmiş doldurmak basit bir olay olabilir ama; İk uzmanı için durum basit değildir. Sizi görüşmeye davet edebilmesi için o kısımda anlamlı bir ifade görmek ister. O yüzden Cv deyip geçmemeli ve fotoğrafı da asla unutmamalıyız.

Fotoğraf nasıl olacak?

Erkekler Gömlek ve üzerine çok göz kamaştırmayan Kravat, hafif te bir tebessüm. Tabi bu benim kendi düşüncem. Kızgın bir ifade de koymak isteyebilirsiniz. 🙂

Bayanlar da ise; kendilerine çok aşırı makyaj yapmadan, sade bir kıyafetle çekilmeliler fotoğraflarını.

Kısacası; iş hayatına uygun olmalı. Uzman baktığında resme işte aradığım yüz siması bu olmalı diyebilmeli.

Gerçi fotoğrafın iş yaşamında çok fazla bir değeri yok. Altını çizerek söylemek istediğim nokta şu:

Mülakata katılabilmek için; İyi Fotoğraf kullanılmalıdır.

Sağlıcakla Kalınız…

Emin BAYRAK

  • Yazıyı Beğendin mi?  5
Emin Bayrak

1981 İstanbul doğumlu, İstanbul Aydın Üniversitesi İnsan kaynakları lisansüstü mezunu, Farklı sektörlerde 10 yıldan fazladır insan kaynakları yöneticiliği, 20.000 den fazla iş görüşmeleri, İşveren markası üzerine tez ve makaleler, İnsan kaynakları süreçleri kurgulama ve kurum içi eğitimler. Benimle iletişim için; eminbayrak@outlook.com adresine E-Posta gönderebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*